TIOP-1.1.1-07/1-2008-0285

TIOP-1.1.1-07/1-2008-0285 számú
A pedagógiai, módszertani reformot támogató informatikai infrastruktúra fejlesztése „Az Árpád Fejedelem Általános Iskola informatikai fejlesztése”c. pályázat

Pályázó: Gyöngyösoroszi Község Önkormányzata

Gyorsan fejlődő világunkat az oktatásnak is követni kell. Az interaktív oktatás megfelel a rohanó világ elvárásainak, a diákok és a pedagógusok motiváltabbak, a tanórák élvezhetőbbek, ahol a kép, a hang és az interaktivitás fontos szerepet játszik.
Az interaktív tábla alkalmazásával a diákok szimuláció útján vizuálisan is információt szerezhetnek környezetükről és interaktív módon tudnak részt venni az oktatási folyamatban.
Az interaktív tábla olyan, a pedagógiai folyamatban is jól hasznosítható eszköz, amely egy szoftver segítségével úgy kapcsolja össze a táblát egy számítógéppel és projektorral, hogy annak vezérlése a tábláról lehetséges lesz, ill. a táblára került tartalmak háttértárolóra menthetővé válnak.
Az oktatás aktív folyamatában a tananyagot segíti az érzékelés, a megfigyelés számára megragadhatóvá tenni.
A fejlesztés iskolánk számára egységes alapinformatikai infrastruktúrát biztosít, mely nélkülözhetetlen feltétel a két éve bevezetett kompetencia alapú oktatás elterjesztésének.
A megpályázott eszközök:
-Tantermek ellátása internet hozzáférési képességgel rendelkező interaktív prezentációs eszközökkel: 4 db tantermi csomag
-Munkaállomások számának növelése: 8 db PC
-Web alapú szolgáltatások kialakításához szükséges infrastruktúra támogatása: alkalmazás szerver csomag, Wi-Fi rendszer kiépítése
-Sajátos nevelési igényű tanulók – hallássérültek – integrált oktatását segítő speciális IKT eszközök biztosítása.
A pedagógusok egy 10 órás tanfolyamon sajátítják el az eszközök használatát.

Gyöngyösoroszi Általános Művelődési Központ Árpád Fejedelem Általános Iskola Informatikai stratégiája 2011-2015